SK

MEDICÍNSKY

PORTÁL

online vzdelávanie na mieru

Moje Zdravie

BMI.

SOMMôj vek
0 r
Moja hmotnosť
0 kg
Moja výška
0 cm
23
Vysoke riziko

Čo znamená BMI?

Index telesnej hmotnosti, zvyčajne označovaný skratkou BMI (z anglického body mass index). Ide o číslo používané ako indikátor podváhy, normálnej telesnej hmotnosti, nadváhy či obezity, ktorý umožňuje štatistické porovnávanie telesnej hmotnosti ľudí s rôznou výškou.

BMI Stav hmotnosti Zdravotné riziko
do 17,5 trpíte podvýživou Ak výsledok bol menej ako 17,5 trpíte podvýživou. Váš organizmus nie je dostatočne vyživovaný, chýbajú mu základné stopové prvky, čo sa prejavuje častými ochoreniami a celkovým oslabením organizmu. Pri tomto výsledku sa prosím obráťte na odborníka/lekára.
17,5 – 25 máte ideálnu a zdravú váhu Ak ste dosiahli hodnoty v rozpätí 17.5 – 25 BMI máte ideálnu a zdravú váhu. Naďalej si ju udržujte vyváženou stravou a dostatkom pohybu. Zdravotné komplikácie spojené s hmotnosťou sú v tejto skupine najmenej časté.
25 – 30 máte miernu nadváhu Pri týchto hodnotách BMI sa riziko vysokého tlaku, či srdcových ťažkostí mierne zvyšuje. Poväčšine ide o nesprávne stravovacie návyky, napríklad nadmerné konzumovanie potravy večer a v noci. Niekedy ide o nevyvážený podiel tukov a iných zložiek potravy. Človek má nedostatok pohybu, alebo sedavé zamestnanie. Ideálnu hodnotu BMI dosiahnete zmenou stravovacích návykov a zvýšenou telesnou aktivitou.
30 – 40 trpíte obezitou V tomto prípade ide o pomerne vážne zdravotné riziko. Odporúčame návštevu odborníka/lekára. Pri BMI 40 a viac ide o ťažká obezitu. Potrebná je radikálna zmena stravovacieho režimu a návykov.
40 a viac trpíte ťažkou obezitou Pri BMI 40 a viac ide o ťažká obezitu. Potrebná je radikálna zmena stravovacieho režimu a návykov. Odporúčame návštevu odborníka.

Berlina, s.r.o. | Tichá 31 | 811 02 Bratislava | +421 2 207 835 55 | medicinskyportal@berlina.sk

Hlasová stopa v článkoch bola vygenerovaná pomocou AI

Späť
zmeniť veľkosť písma zmeniť veľkosť písma
zväčšiť

Tento web používa súbory cookies. Viac o súboroch cookies » tu «. Zásady spracovania a ochrany osobných údajov spoločnosti Berlina, s.r.o. » tu «. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.